Z czego wynikają zmienne wartości tabeli kalorii pestek konopnych oraz oleju konopnego?

W tym tekście wyjaśniam, dlaczego mogą zmienić się wartości odżywcze moich produktów konopnych, które przedstawiam w tabeli. Okazuje się, że poszczególne partie produktów mogą różnić się między sobą. Dlaczego?

Punktem wyjścia do pozyskiwania wszystkich oferowanych przeze mnie produktów jest pestka konopna. W tej części rośliny konopnej koncentruj się większość cennych związków odżywczych, takich jak pełnowartościowe białko o doskonałym składzie aminokwasowym, nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9, witaminy, składniki mineralne, błonnik. Oczywiste jest, że zawartość wszystkich tych związków z pozyskiwanych z pestki produktów, takich jak gęsty olej konopny, proteina, błonnik czy chipsy konopne uzależniona jest od wartości odżywczych samej pestki. A skład nasion konopnych determinowany jest przez wiele czynników. Jakich?

Tym, co w oczywisty sposób wpływa na zawartość w roślinie związków aktywnych jest odmiana konopi siewnych

Wówczas zmienna zawartość związków odżywczych uwarunkowana jest po prostu genetyką rośliny. Kiedyś konopie uprawiane były głównie w celu pozyskania włókien, natomiast mniejsze znaczenie miało traktowanie konopi jako źródła żywności. Dlatego preferowane były gatunki konopi osiągające znaczną wysokość, a zatem dostarczające długich włókien. Z kolei obecnie ogromna waga przykładana jest do uzyskania jak największego plonu pestki - i to pestki wysokiej jakości.

Ogromne znaczenie mają także takie czynniki jak region, na którym uprawiane są rośliny, warunki glebowe, warunki klimatyczne (nasłonecznie, nawodnienie, wietrzność), a także pora zbiorów.

Zawartość związków odżywczych w roślinie stanowi wierne odzwierciedlenie tego, co roślina pobiera z gleby. Faktem jest, że konopia to wyjątkowy gatunek rośliny, o naprawdę niewielkich wymaganiach glebowych. Jeśli jednak uprawy realizowane są na żyznej glebie i zastosowane zostanie optymalne nawożenie biologiczne, wówczas roślina ma szansę na wyższą zawartość cennych związków.

Kolejny czynnik mogący wpływać na wartości odżywcze pestki konopnej to czas zbioru

Optymalny moment na pozyskanie pestek to ten, w którym roślina osiąga pełną dojrzałość. Wówczas mamy pewność, że cała energia życiowa przestaje koncentrować się na kwiatach, a skupia się na nasionach konopnych. Pestkę niedojrzałą łatwo jest odróżnić od w pełni dojrzałego nasiona - jest lżejsza i mniejsza. W moim gospodarstwie wykonujemy kalibrację pestki i selekcję pestki niedojrzałej od dojrzałej. Ma to na celu pozyskanie produktów najwyższej jakości.

Jeśli zatem pojawią się zmiany w tabeli wartości odżywczych konkretnego produktu - nie jest to wynikiem mojej nierzetelności. Wręcz przeciwnie - świadczy to o tym, że dokładnie analizuję skład moich produktów i skrupulatnie informuję o tym nabywców moich produktów. A zmiany składu nie wynikają ze zmiany jakości procesu produkcyjnego, a naturalnych różnic w zawartości związków aktywnych w poszczególnych partiach konopi.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.