Forms module
Pestka - łuskane ziarna konopi dostępna jest w opakowaniach:

Sprzedaż detaliczna:

Sprzedaż hurtowa:

Moje produkty konopne powstają w moim gospodarstwie

Moje produkty konopne nie zawierają szkodliwych substancji, powstają z polskich pestek i produkowane są na zamówienie na naszym gospodarstwie.

Pestka - łuskane ziarna konopi od Słomy

W tym artykule przedstawię najważniejsze informacje dotyczące nasion konopi - ich wartości odżywczej i zastosowania. Wskażę także, które osoby powinny w szczególny sposób zainteresować się pestką konopną. Choć już teraz mogę śmiało powiedzieć - to produkt idealny dla każdego, kto pragnie kompleksowo wzmocnić organizm.

Nasiona konopi to ta część rośliny, która może być wykorzystana w rozmaity sposób - do pozyskania oleju konopnego, proteiny konopnej czy chipsów konopnych. W moim gospodarstwie oferujemy łuskaną pestkę, czyli nasiona konopi pozbawione łuski. Takie nasionka są idealne do bezpośredniego spożycia, mogą być dodawane do wielu dań, można z nich przyrządzić pyszne mleko konopne.

Pestka - łuskane ziarna konopi

Nasiona konopi zawierają wszystkie cenne związki konopne, które warto dostarczyć organizmowi. Przede wszystkim - jak wszystkie nasiona oleiste - pestka konopna stanowi doskonałe źródło wartościowych tłuszczów. Nie brakuje wśród nich nienasyconych kwasów tłuszczowych, które zdecydowanie przeważają. Nasiona konopi dostarczają zarówno kwasów omega 3, jak i 6 - i to w doskonałych proporcjach. Ponadto w nasionach konopi znaleźć można takie unikatowe kwasy tłuszczowe jak kwas gamma - linolenowy czy stearydynowy.

Pestka konopna stanowi doskonałe źródło pełnowartościowego białka. Białko pełnowartościowe dostarcza pełny zestaw aminokwasów - zarówno egzogennych (niezbędnych), jak i endogennych. Ponadto wśród białek konopnych znaleźć można albuminy i edestyny, bardzo podobne do białek występujących w organizmie człowieka.

W nasionach konopi nie brakuje antyoksydantów, które skutecznie neutralizują wolne rodniki.

Wysoki potencjał antyoksydacyjny nasion konopi wynika m. in. z wysokiej zawartości takich przeciwutleniaczy jak:

 • beta karoten
 • witamina E
 • witamina C
 • aminokwasy: glutation i cysteina
 • mangan
 • kwasy tłuszczowe omega 3

W nasionach konopi znajduje się szeroka gama witamin i składników mineralnych

Wśród najliczniej występujących witamin wymienić należy witaminy A, E, C, z grupy B (B1, B2, B6, B9 oraz B12). Z kolei najważniejsze składniki mineralne to żelazo, magnez, fosfor, cynk, mangan, miedź oraz wapń. Warto zaznaczyć, że wszystkie dostępne w nasionach konopi związki odżywcze cechują się wysoką biodostępnością, czyli są doskonale przyswajalne przez organizm.

Kto może sięgać po łuskaną pestkę konopną?

Absolutnie każdy! Pestka konopna stanowić może doskonałe uzupełnienie każdej diety w związki odżywcze. W dobie coraz bardziej przetworzonych produktów spożywczych i niewłaściwie zbilansowanej diety, nasiona konopi mogą stanowić skuteczny sposób na zapobieganie niedoborom pokarmowym. Pestka konopna szczególnie polecana jest tym osobom, które wykazują zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne, białko czy tłuszcze. Mowa przede wszystkim o osobach stosujących diety odchudzające, wegetarian i wegan, osób prowadzących aktywny tryb życia. Pestka konopna idealnie sprawdza się także w okresie rekonwalescencji po chorobie, w celu wspomagania procesów regeneracyjnych. Z racji wysokiej zawartości antyoksydantów, białka, kwasów tłuszczowych i witamin, nasiona konopi stanowią świetne uzupełnienie diety u osób dbających o młody, nienaganny wygląd. Zawarte w pestkach konopnych związki odżywcze sprzyjają zachowaniu doskonałej kondycji skóry i włosów. Po nasiona konopi może sięgać każdy, komu zależy na zbilansowanej diecie, zdrowym stylu życia oraz profilaktyce rozmaitych schorzeń przewlekłych czy wyeliminowaniu dolegliwości zdrowotnych. Ziarna konopi mogą być pomocne w zredukowaniu ryzyka chorób układu sercowo - naczyniowego, mogą wspomagać pracę układu nerwowego oraz naturalną odporność organizmu.

Pestka - łuskane ziarna konopi od Słomy - w opakowaniu

Produkowana w moim gospodarstwie łuskana pestka konopna jest pozyskiwana na bieżąco, co oznacza, że wielkość produkcji uzależniona jest od aktualnego zapotrzebowania na pestkę. Ponadto dbam o odpowiednie przechowywanie pestki przed wysłaniem - zaraz po wyprodukowaniu trafia ona do szytych u mnie woreczków bawełniano - lnianych. Każdy mój klient ma zatem pewność, że do jego rąk trafia świeży produkt.

Tabela wartości odżywczych nasion konopi w 100g

Wartość energetyczna 433 kcal/1812 kJ
   
Tłuszcze 30,2-31,7g
w tym:
nasycone kwasy tłuszczowe 2,9g
tłuszcze jednonienasycone 4,2g
tłuszcze wielonienasycone 23,1g
Węglowodany 3,4g
Błonniki pokarmowe 33,9g
Proteiny 20,0g
Woda 8,0g
   
Profil tłuszczowy  
Omega 6 17,9g
Omega 3 5,2g
Kwas gammalinolenowy GLA 0,2-5,0g
Kwas stearydynowy 0,4-2,00
Kwas oleinowy 6,12g
Nasycone kwasy tłuszczowe <8%
   
Witaminy  
Prowitamina A (beta-karoten) 6mg
Witamina E 6mg
(tokoferole ogółem) 7,2mg
Witamina B1 0,95mg
Witamina B2 0,12-1,10mg
Witamina B6 05,mg
Witamina B9 0,18mg
Witamina C 1,7mg
Witamina B12 śladowe ilości w postaci kobalaminy
Witamina D (kalcyferol) śladowe ilości 
   
Substancje nieorganiczne  
Magnez 399,25mg
Żelazo 13,25mg
Wapń 92,85mg
Potas 714mg
Fosfor 1100mg
Mangan 6,25mg
Miedź 1,0mg
   
Spektrum aminokwasowe  
Kwas asparaginowy 2,1g
Tryptofan 0,2g
Treonina 0,7g
Seryna 1,0g
Kwas glutaminowy 3,4g
Prolina 0,9g
Glicyna 1,0g
Walina 1,1g
Metionina 0,5g
Izoleucyna 0,8g
Leucyna 1,4g
Tyrozyna 0,7g
Fenyloalanina 1,0g
Histydyna 0,5g
Lizyna 1,0g
Arginina 2,9g
Błonniki pokarmowe ok. 36,5g
w tym:  
błonniki rozpuszczalne 3,5g
błonniki nierozpuszczalne 33g

 

Moje dane kontaktowe

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem produktu w ilości detalicznej lub hurtowej, poniżej znajdziesz dane aby nawiązać ze mną kontakt.

Kontakt do Słomy

Jestem rolnikiem, aktywnym członkiem mojego Pestkowego Kolektywu. Nie zawsze mogę odebrać telefon lub natychmiast odpisać na e-mail. Mój dzień pracy wygląda w ten sposób, że od rana do praktycznie wieczora czynnie biorę udział w procesie powstawania moich produktów konopnych oraz pomocy osobom z mojego Pestkowego Kolektywu w obsłudze wysyłki. Kilka godzin wieczorem mam na to aby usiąść do komputera, odpisać odbiorcom na pytania, ewentualnie podjąć zlecenia do realizacji. 

 • Na każdy nieodebrany telefon - oddzwaniam tak szybko jak to tylko możliwe.
 • Na każdy napisany e-mail - odpowiadam w możliwie najkrótszym czasie.
 • Jestem przed komputerem codziennie pomiędzy godziną 19:00 a 21:00.

Rodzinny Dom Kultury Pokoju

 • Gospodarstwo rolne Jerzy Słomiński
 • numer 5474696 R8
 • Dąbrówka 172 
 • 21-132 Kamionka 
 • NIP: 57031302917

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12 
tel: +48 506-150-089

adres e-mail: slomaslo2 @o2.pl

Kiedy Ty zamawiasz produkty konopne, mój kolektyw pracuje :)

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.