Forms module
Proteina konopna dostępna jest w opakowaniach:

Sprzedaż detaliczna:

Sprzedaż hurtowa:

Moje produkty konopne powstają w moim gospodarstwie

Moje produkty konopne nie zawierają szkodliwych substancji, powstają z polskich pestek i produkowane są na zamówienie na naszym gospodarstwie.

Proteina konopna od Słomy

Artykuł przedstawia zalety płynące ze spożywania proteiny konopnej i wyjaśnia, kto koniecznie powinien sięgać po tego typy produkt. Wyjaśniam także, dlaczego proteina konopna to najbardziej wartościowe białko.

Proteina konopna, czyli białko pozyskiwane z nasion konopi to najbardziej wartościowe białko roślinne. Stanowi doskonały sposób na zwiększenie podaży białka w diecie. Na czym polega przewaga proteiny konopnej nad innymi białkami roślinnymi? Główny zarzut stawiany białkom roślinnym dotyczy faktu, że są to białka niepełnowartościowe. Oznacza to, że tego typu białko nie zawiera pełnego zestawu aminokwasów. Aminokwasy to cegiełki budujące białka, a brak któregoś z nich może zaburzać syntezę białek w organizmie. Szczególne znaczenie dla człowieka mają te aminokwasy, których nasz organizm nie jest w stanie w ogóle zsyntetyzować - są to tzw. aminokwasy esencjonalne, nazywane także niezbędnymi lub egzogennymi. Jedynym ich źródłem jest dieta, a proteina konopna dostarcza je wszystkie.

Proteina konopna w naczynku

W skład proteiny konopnej wchodzą zarówno aminokwasy nieesencjonalne, które organizm człowieka może syntetyzować, jak i esencjonalne. Tylko taki skład aminokwasowy zapewnia optymalną syntezę białek w organizmie, co przekłada się na sprawne funkcjonowanie komórek, narządów i układów. A co najważniejsze - białko konopne wyróżnia się wysoką biodostępnością, dzięki czemu jest doskonale przyswajalne przez organizm. Godny podkreślenia jest także fakt, że proteina konopna to lekkostrawne źródło białka. Sięgając po zwierzęce źródła białka, dostarczamy jednocześnie sporych ilości tłuszczów nasyconych czy cholesterolu.

W przypadku proteiny konopnej spożywamy wyłącznie te związki aktywne, które działają zbawiennie na nasz organizm. A to oznacza doskonałą inwestycję we własne zdrowie i świetne samopoczucie.

Po proteinę konopną może sięgać każdy, kto poszukuje wartościowego i naturalnego źródła pełnowartościowego białka. Dotyczy to zwłaszcza osób o zwiększonym zapotrzebowaniu:

 • dzieci i młodzieży w okresie wzrostu
 • osób w podeszłym wieku
 • osób po zabiegach operacyjnych czy urazach
 • chorych w okresie rekonwalescencji
 • osób uprawiających sport
 • wegetarian i wegan
 • dotkniętych spadkiem odporności i często zapadających na infekcje
 • kobiety w ciąży i karmiące piersią

Proteina konopna dodaje energii, wspomaga rekonwalescencję organizmu, wspomaga rozbudowę beztłuszczowej masy ciała, może wspomagać odchudzanie. Proteinę konopną można stosować jako dodatek do koktajli, sałatek, omletów, owsianek, wypieków czy sosów.

Moja proteina konopna produkowana jest niewielkimi partiami, dopasowanymi do aktualnego zapotrzebowania. Jest to zatem produkt najwyższej jakości, świeży, z zachowaną pełnią wartości odżywczych.

 

Tabela wartości odżywczych proteiny konopnej w 100g

Wartość energetyczna 1633 kJ / 390 kcal
Tłuszcze 12g
w tym nasycone kwasy tłuszczowe 2g
Węglowodany 25g
w tym cukry  6g
Białko 50g
Sól <0,01 g

 

Moje dane kontaktowe

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem produktu w ilości detalicznej lub hurtowej, poniżej znajdziesz dane aby nawiązać ze mną kontakt.

Kontakt do Słomy

Jestem rolnikiem, aktywnym członkiem mojego Pestkowego Kolektywu. Nie zawsze mogę odebrać telefon lub natychmiast odpisać na e-mail. Mój dzień pracy wygląda w ten sposób, że od rana do praktycznie wieczora czynnie biorę udział w procesie powstawania moich produktów konopnych oraz pomocy osobom z mojego Pestkowego Kolektywu w obsłudze wysyłki. Kilka godzin wieczorem mam na to aby usiąść do komputera, odpisać odbiorcom na pytania, ewentualnie podjąć zlecenia do realizacji. 

 • Na każdy nieodebrany telefon - oddzwaniam tak szybko jak to tylko możliwe.
 • Na każdy napisany e-mail - odpowiadam w możliwie najkrótszym czasie.
 • Jestem przed komputerem codziennie pomiędzy godziną 19:00 a 21:00.

Rodzinny Dom Kultury Pokoju

 • Gospodarstwo rolne Jerzy Słomiński
 • numer 5474696 R8
 • Dąbrówka 172 
 • 21-132 Kamionka 
 • NIP: 57031302917

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12 
tel: +48 506-150-089

adres e-mail: slomaslo2 @o2.pl

Kiedy Ty zamawiasz produkty konopne, mój kolektyw pracuje :)

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.