Czy konopie i marihuana to to samo?

Czy konopie i marihuana to to samo?

W tym tekście wyjaśniam różnice pomiędzy marihuaną i konopiami i tłumaczę, dlaczego wiele ludzi błędnie utożsamia wszystkie konopie w marihuaną.

Marihuana to słowo, które dla wielu osób ma negatywny wydźwięk i kojarzone jest przede wszystkim z narkotykiem

I wiele osób błędnie stawia znak równości pomiędzy marihuaną a konopiami. A to duże nadużycie, które sprawia, że wartościowe produkty konopne są odbierane w negatywny sposób, a obawa przez ryzykiem uzależnienia czy pojawienia się efektu psychogennego jest silniejsza od faktów. A fakty są takie, że nie można postawić znaku równości między konopiami a marihuaną.

Faktem jest, że marihuana pozyskiwana jest z konopi. Mowa jednak o gatunku konopi indyjskich, które nie są obecnie legalne. Konopie indyjskie to gatunek konopi wyróżniający się wysoką zawartością THC, czyli tetrahydrokannabinolu - związku aktywnego odpowiedzialnego za wystąpienie efektu psychogennego. Po zasuszeniu kwiatów konopnych z gatunku konopi indyjskich pozyskiwana jest marihuana, która zażywana jest zarówno w celach rekreacyjnych, jak i medycznych. Podkreślam jeszcze raz, że w Polsce uprawa konopi indyjskich jest nielegalna. Legalna jest natomiast uprawa innego gatunku konopi, o znikomej ilości THC. Mowa o konopiach siewnych, które uprawiam na własnym gospodarstwie i które znajdują szereg rozmaitych zastosowań. Konopie siewne znajdują wykorzystanie w produkcji takich produktów spożywczych jak pestka konopna, gęsty olej konopny, proteina czy błonnik konopny. Konopie siewne są składnikami wielu gotowych produktów spożywczych i kosmetyków, produkowane są z nich tkaniny i papier, a nawet materiały budowlane. Z konopi siewnych pozyskiwany jest także cenny olejek CBD, stosowany ze względu na jego unikatowe właściwości prozdrowotne.

Jeśli zatem spotkasz się z jakimkolwiek produktem określanym mianem konopnego, na pewno będą one pozyskiwane z konopi siewnych, nie bez przyczyny określanych także jako konopie przemysłowe.

Nie mają one nic wspólnego z marihuaną ani jej odurzającymi właściwościami, są zatem całkowicie bezpieczne. Marihuanę od legalnych gatunków konopi różni wiele - od morfologii roślin, poprzez zawartość związków aktywnych, aż po status prawny i możliwości zastosowania. Moje produkty konopne nie mają nic wspólnego z marihuaną i są wolne od zawartości związków odpowiedzialnych za pojawienie się efektu psychogennego, dzięki czemu mogą być bezpiecznie stosowane.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.