Podczas procesu produkcji produktów nic się nie marnuje - wszystko zostaje wykorzystane

Podczas procesu produkcji produktów nic się nie marnuje - wszystko zostaje wykorzystane

W tym artykule przedstawię, jakie produkty uzyskujemy na każdym etapie produkcji. Konopie są wyjątkowo wdzięcznym i dobroczynnym produktem. Metoda produkcji, którą opracowałem pozwala wykorzystać proces produkcyjny tak, aby nie marnować surowców powstających na poszczególnych etapach.

Produkcja poszczególnych produktów konopnych w moim gospodarstwie stanowi jeden większy, bardzo złożony cykl. Etapy produkcji przechodzą płynnie jeden w drugi, dzięki pozyskaniu określonego produktu możliwa jest dalsza produkcja innego. Taki zintegrowany proces produkcyjny pozwala na maksymalne wykorzystanie wszystkich elementów rośliny, od liści, poprzez nasiona, aż po łuskę.

Czipsy konopne , proteina konopna i błonnik konopny z proteiną

Niekiedy stajemy się wręcz pionierami, znajdując zaskakujące zastosowanie surowców konopnych

Dlaczego? Bo każda część konopi warta jest wykorzystania czy też skonsumowania. Korzystając z zaangażowania, wiedzy i entuzjastycznego podejścia do konopi – ja oraz Ela eksperymentujemy - co można zrobić z każdego surowca, jak go wykorzystać. I stale przychodzą nam do głowy nowe pomysły.

  • Ela liście konopi wykorzystuje do produkcji suszu na herbatkę CBD,
  • Z kwiatów konopi produkuję olejek CBD (na razie na własne zdrowotne potrzeby).
  • Ogromne możliwości daje mi nasiono konopne - z pestki Ela tłoczy gęsty olej konopny i pozyskuje chipsy konopne, błonnik, łuskaną pestkę oraz proteinę.

Nasze autorskie czipsy konopne

Doskonałym przykładem na to, jak maksymalizujemy wykorzystanie wszelkich surowców konopnych pozyskiwanych na różnych etapach produkcji, są nasze autorskie chipsy konopne, powstające podczas produkcji gęstego oleju konopnego jako wytłoczyny z ziaren konopnych. Kolejny przykład od Eli: Wzbogacanie herbatek konopnych niedojrzałymi nasionkami, które odrzucane są na etapie wstępnej selekcji nasion przeznaczonych do pozyskania oleju konopnego. I coś zupełnie z innej kategorii – Ela eksperymentuje w jaki sposób wykorzystać łuskę konopną. Obecnie jest na etapie testowania jej jako naturalnego wypełnienia poduszek i materacy, a także surowca do produkcji naturalnych naczyń kuchennych. Jeśli eksperymenty się powiodą, kto wie, może niebawem wzbogacę moją ofertę o nowe produkty konopne.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.