Jak powstaje gęsty olej z pestek konopnych od Słomy?

W tym artykule przedstawimy proces gęstego oleju konopnego. Nie należy mylić go z olejkiem CBD, który pozyskiwany jest w inny sposób i różni się zawartością związków aktywnych. W tekście przedstawimy szczegółowo wszystkie etapy produkcji jadalnego oleju konopnego i wyjaśnimy, dlaczego rozwarstwienie przechowywanego przez dłuższy czas oleju to naturalny, pożądany proces.

Olej konopny powstaje w procesie tłoczenia na zimno z nasion konopi

Jest to olej przeznaczony do bezpośredniego spożycia. Stanowi doskonały dodatek do wielu potraw - już 1 czy 2 łyżki oleju konopnego świetnie wzbogaca smak i walory odżywcze dania. Jest to olej jadalny, który znajduje wszechstronne zastosowanie w kuchni.

Ela przy produkcji oleju konopnego

Proces powstawania oleju konopnego

Produkowany w naszym gospodarstwie olej konopny ekstrahowany jest z wykorzystaniem metody niskotemperaturowej - a to oznacza, że oferujemy olej bogaty w cenne związki odżywcze, w tym kwasy omega 3 i 6 w doskonałych proporcjach. W przypadku każdego oleju roślinnego najzdrowsza jest jego postać tłoczona na zimno. Poszczególne etapy produkcji oleju konopnego obejmują zbiór roślin, pozyskanie nasion, ich wyłuskanie i wreszcie - wytłoczenie oleju.

Po zebraniu zdrowych, dojrzałych roślin konopi konieczne jest wyizolowanie nasion - u nas nasiona pozyskiwane są metoda manualną lub zautomatyzowaną

Następnie należy skalibrować nasiona, czyli wybrać te o odpowiedniej wielkości. Proces ten ma na celu zwiększenie efektywności procesu oddzielenia łuski i wytłoczenia oleju. Zbyt małe nasiona konopne mogłyby nie zostać w pełni wytłoczone, gdyż nie wypełnią całkowicie przestrzeni między kamieniami młyńskimi. Podczas pozyskiwania oleju wykorzystywane są nasiona częściowo pozbawione łuski, co wzbogaca olej w związki odżywcze. Olej tłoczony jest w specjalnej maszynie na drodze zgniatania częściowo wyłuskanych nasion. Po wytłoczeniu nasion konopi uzyskujemy ciemny olej o lekko orzechowym smaku. Początkowo olej jest jednorodny, a w miarę upływu czasu rozwarstwia się, co jest całkowicie naturalnym procesem. U góry pozostaje warstwa oleista, a na dnie osadza się gęste masło konopne. Nasz olej konopny przechowywany jest w słoikach, co pozwala w pełni wykorzystać zarówno sam olej, jak i wytrącającą się na dnie gęstą frakcję.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.