Jakie są moje najbliższe plany na przyszłość?

Artykuł ten ma na celu przybliżenie moich mniej i bardziej odległych planów na przyszłość. Nie ukrywam, że dotyczą one przede wszystkim produkcji konopnej i udoskonalania mojego gospodarstwa.

Moje plany na przyszłość koncentrują się na konopiach

To nie powinno nikogo dziwić - zastosowanie konopi w życiu człowieka jest niezwykle wszechstronne, zatem mam ogromne pole do działania. Stale koncentruję się na poszerzaniu swojej wiedzy, zdobywaniu nowych doświadczeń, a także poszukiwaniu sposób na dzielenie się nimi z każdym, kto zainteresował się tematyką konopną. Zawsze podkreślam, że jestem producentem produktów konopnych innym niż wszyscy - osobiście zajmuje się produkcją pestki konopnej i innych produktów, ponadto stosuję produkty konopne i doświadczam ich zbawiennego wpływu na zdrowie. Opanowałem metody łuskania nasion konopnych, pozyskiwania z nich oleju konopnego czy proteiny konopnej, doskonalę metody ekstrakcji kwiatów w celu pozyskania oleju CBD. I tym chcę zajmować się w najbliższej przyszłości - doskonalić swoje umiejętności, poszukiwać nowych, jeszcze bardziej efektywnych rozwiązań.

Słoma i Nicole

Budowa mojego warsztatu z paździerzy konopnej

Oczywiste jest, że kolejnym krokiem w mojej działalności jest stały rozwój - zarówno mój osobisty, jak i rozwój infrastruktury na moim gospodarstwie. Nie oznacza to jednak, że odejdę od obecnego charakteru działalności i postawię na bezosobowy interes nastawiony wyłącznie na zysk. Co się nie zmieni? Nadal za produkcję produktów konopnych będę odpowiadał ja i moi najbliżsi współpracownicy. Oferowane przeze mnie produkty będą miały niezmiennie najwyższą jakość. A ja zawsze będę traktował każdego swojego klienta jako osobę, która zwraca się do mnie o poradę oraz pomoc i z którą podzielę się całą swoją wiedzą i doświadczeniem.

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem moimi produktami konopnymi, konieczne jest stopniowe rozbudowywanie zaplecza technicznego

Zakończyłem budowę z paździerza konopnego budki na narzędzia, w najbliższej przyszłości planuję wybudowanie pomieszczenia, w którym zorganizuję przestrzeń dla wszystkich maszyn produkcyjnych. Nie kryję swojej fascynacji pestkami konopi i dążę do tego, aby zgłębić wszystkie tajniki procesu łuskania pestki. Wnikliwie studiuję zarówno metody bardziej tradycyjne, jak i rozwiązania nowoczesne, które pozwolą wydobyć z nasion konopnych wszystko to, co ukryła w nich natura.

Ponadto w planach będę miał zakup maszyny dekortykacyjnej, usprawniającej proces wyodrębnienia z łodyg konopi włókien - to pozwoli mi na pozyskiwanie paździerza konopnego. Jest on doskonałym ekologicznym i bardzo wytrzymałym materiałem budowlanym. Zainwestowanie w proste urządzenie do zbioru i przetwarzania konopi pozwoli mi na pozyskiwanie kolejnych cennych surowców konopnych. W paździerzu konopnym upatruję innowacyjnego, wytrzymałego, ekonomicznego i ekologicznego materiału budowlanego. Na całym świecie coraz więcej słyszy się o technologii hempcrete, czyli betonu konopnego. Mam nadzieję, że uda mi się zbudować pomieszczenie właśnie z takiego surowca, a być może także dostarczać tego surowca każdemu, kogo zainteresuje hempcrete.

Słoma i Nicole

W planach mam nawiązywanie nowych kontaktów z lokalnymi rolnikami, a współpraca ta mogłaby mieć charakter specyficznej spółdzielni rolniczej. Projekt ten obejmowałby zarówno zaufanych dostawców konopi, jak i wkładu technologicznego. Zależy mi na nawiązywaniu współpracy z osobami, które mogą zaproponować potrzebne mi rozwiązania technologiczne, takie jak maszyny usprawniające uprawę, zbiory, pozyskiwanie surowców konopnych i ich przetwarzanie. Ponadto zamierzam testować innowacyjne formy upraw konopi, nie wymagające orania ziemi. Ideą takiej formy upraw jest maksymalne zachowanie naturalnej równowagi ekosystemu. Uprawy bez orki nie przyczyniają się do przyspieszenia procesów erozji, dzięki czemu ziemia jest w stanie pochłaniać więcej dwutlenku węgla. A to prosta droga do tego, aby zapobiec katastrofie klimatycznej lub oddalić jej widmo.

W mojej głowie narodził się niecodzienny i dość nietypowy projekt, w centrum którego znajdzie się moja osoba

Wspominałem niejednokrotnie, że stosuję regularnie olejek CBD i dzięki temu mój stan zdrowia znacząco się poprawił. Jestem chodzącym przykładem tego, jak bardzo skuteczne są olejki z konopi. Teraz pora na uwidocznienie wyjątkowego wpływu na organizm innego produktu konopnego - proteiny. Mam w planach rozbudowę masy mięśniowej, co osiągnąć chcę dzięki regularnej aktywności fizycznej oraz spożywaniu proteiny konopnej. Jest to projekt długoterminowy, który być może zajmie mi wiele miesięcy.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.