Jak powstaje proteina konopna od Słomy?

Jak powstaje proteina konopna od Słomy?

W tym artykule omówię proces pozyskiwania proteiny konopnej, czyli skoncentrowanego białka roślinnego o doskonałym składzie aminokwasowym. Proteina konopna to najbardziej wartościowe białko roślinne. A dzięki stosowanemu przeze mnie procesowi pozyskiwania proteiny, możliwe jest zachowanie maksimum wartości odżywczych.

Proteina konopna to pełnowartościowe białko pozyskiwane z konopi

Ta silnie skondensowana proteina dostarcza wielu cennych aminokwasów, ponadto mój produkt bogaty jest w liczne witaminy i składniki mineralne. Proteina konopna pozyskiwana jest z nasion, które pozbawione zostały oleju. Bez wątpienia produkcja proteiny konopnej jest najbardziej wymagającym, a zarazem najmniej wydajnym procesem produkcyjnym, jakim zajmuje się w moim gospodarstwie Ela. Produkcja proteiny konopnej stanowi w zasadzie końcowy etap pozyskiwania innych produktów konopnych. Oznacza to, że każdy inny produkt konopny pozyskiwany jest w większych ilościach. Dopiero na końcowym etapie przetwórstwa pestki konopnej pozyskać można proteinę konopną - nie oznacza to jednak, że jest to mniej wartościowy produkt. Wręcz przeciwnie - to najcenniejszy zestaw aminokwasów, niezbędny dla funkcjonowania rośliny i doskonale wspomagający także organizm człowieka.

Proteina konopna w naczynku

Proteina konopna

Najpierw nasiono oczyszczane jest z łuski, co pozwala uzyskać łuskaną pestkę konopną oraz nasiona do wytłaczania gęstego oleju konopnego. W procesie wytłaczania oleju powstają chipsy konopne, a ich oczyszczenie z resztek łuski pozwala otrzymać czystą proteinę. Proteina konopna jest zatem tym, co pozostaje z nasion po pozbyciu się łuski, oleju oraz błonnika. Pozyskiwana jest w moim gospodarstwie z wielką starannością i uwagą Eli, a jej produkcja odbywa się na bieżąco. Stanowi to gwarancję, że oferujemy wyłącznie świeże produkty najwyższej jakości.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.