Moje produkty konopne wytwarzane są w Polsce (czyli u mnie), a pestka pochodzi od polskich, znajomych rolników

Moje produkty konopne wytwarzane są w Polsce (czyli u mnie), a pestka pochodzi od polskich, znajomych rolników

W tym artykule omawiam pochodzenie moich produktów. Ponadto wyjaśniam, dlaczego decyduję się wyłącznie na współpracę z tymi dostawcami, których znam osobiście i w pełni im ufam.

Kiedyś produkcja pestki, oleju, czy proteiny konopnej realizowana była przeze mnie wyłącznie na moje własne potrzeby. Wówczas w zupełności wystarczały mi własne uprawy konopi. Jednak wraz z poszerzaniem działalności i zwiększeniem zapotrzebowania na konopie, oczywistym krokiem było znalezienie zewnętrznych dostawców pestki konopnej i kwiatów konopi.

W jaki sposób wybieram takich dostawców?

Przede wszystkim - stawiam na bezpośredni kontakt. Muszę osobiście poznać osobę, z którą planuję nawiązać współpracę. W takim bezpośrednim kontakcie z potencjalnym współpracownikiem poszukuję możliwości wzajemnego porozumienia i podobnego spojrzenia na kwestię produktów konopnych. Wybór lokalnych współpracowników ma jeszcze jedno uzasadnienie. Staram się szukać dostawców pestki konopnej w swoim najbliższym otoczeniu, gdyż pozwala to zminimalizować ślad węglowy. Im mniejszy dystans do pokonania, tym krótszy czas transportu - a to oznacza mój realny wkład w ochronę środowiska naturalnego.

Być może w przyszłości uda się stworzyć spółdzielnię rolniczą, która skupiać będzie osoby wszechstronnie angażujące się w powstawanie produktów konopnych. Szczególnie zależy mi na zapewnieniu odpowiednio rozległych upraw konopnych, ale także takich nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które pozwalałyby na sprawne zbiory konopi oraz pozyskiwanie kwiatów czy pestek. Dzięki temu możliwe byłoby stałe udoskonalanie i zwiększanie produkcji zarówno produktów już dostępnych, jak olej konopny czy pestka łuskana, ale także produktów poszerzających dotychczasową ofertę - np. olejków CBD.

Dlaczego nie przywiązuję uwagi do tego, czy rolnicy, z którymi współpracuję posiadają certyfikaty rolnictwa ekologicznego?

Odpowiedź jest bardzo prosta - w przypadku upraw konopi nie ma to większego znaczenia. Konopie to rośliny, które wzrastają bez konieczności stosowania jakichkolwiek nawozów czy pestycydów. Dlatego każda uprawa konopi jest przyjazna dla środowiska naturalnego, a same rośliny są zdrowe i wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Jak widać, moja działalność nie ma zupełnie nic wspólnego z dużą korporacją, oferujących produkty niewiadomego pochodzenia. Osobiście odpowiadam za produkcję produktów konopnych, poczynając od początkowych etapów pozyskiwania konopi. Cenię sobie współpracę z lokalnymi rolnikami, sam opracowuję technologie pozyskiwania produktów konopnych w sowim gospodarstwie, odpowiadam za przechowywanie gotowych produktów, ich pakowanie i wysyłkę. Nie jestem w stanie z góry zaplanować wielkości potrzebnych upraw konopi, gdyż produkcja olejku, oleju czy pestki odbywa się na bieżąco i dostosowuję ją do wielkości bieżącego zapotrzebowania. Dlatego muszę sięgać po pomoc dostawców z zewnątrz, gdyż pozwala to zachować ciągłość produkcji z zachowaniem wysokiej jakości produktów.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.