Czym na gospodarstwie zajmuje się Słoma?

Poniższy tekst ma na celu przedstawienie mojej roli w gospodarstwie, a także przybliżenie mojego udziału w powstawaniu produktów konopnych.

Moje gospodarstwo konopne to ogromny powód do dumy, a także możliwość samorealizacji

Jestem inicjatorem pomysłu, aby rozpocząć pozyskiwanie z konopi tego, co w nich najcenniejsze. Projekt konopny rozwijał się wraz ze mną. Moja wszechstronna rola w gospodarstwie sprowadza się zarówno do tworzenia wizji i idei, które potem przekuwam w rzeczywistość. Skupiając swoją wiedzę i doświadczenie, staram się udoskonalić funkcjonowanie każdego ogniwa tak, aby proces produkcji był płynny, kompletny i jak najbardziej zintegrowany z naturą.

W gospodarstwie każdy etap produkcji wiąże się bezpośrednio z kolejnym, a rzetelność i dokładność przy realizowaniu kolejnych etapów rzutuje na przebieg czynności następujących w dalszej kolejności. Dlatego najważniejsze jest skupienie i uwaga, co przekłada się na wysoka jakość produktu, a także doskonałą atmosferę i energię, niezbędne podczas pozyskiwania produktów, które przeznaczone są do bezpośredniego spożycia.

Centrum dowodzenia Słomy

Przyszła pracownia Słomy z paździerzy konopnej

Szczególnie cenię sobie pracę przy pestce konopnej - mam na myśli zarówno zbiór roślin i pozyskanie z nich nasion, jak i ich łuskanie. Oczyszczanie pestki z łuski to wstęp do produkcji nie tylko łuskanej pestki konopnej, ale także gęstego oleju konopnego, proteiny konopnej, a także błonnika i chipsów konopnych. Fascynuje mnie także proces ekstrakcji - z kwiatostanów konopi udaje mi się pozyskać wartościowy olejek CBD. Nadzoruję pracę urządzeń do ekstrakcji - ekstraktora olejków eterycznych oraz pionowej kolumny ekstrakcyjnej. Dzięki nim udaje się wyekstrahować najcenniejsze związki aktywne konopi, takie jak kannabinoidy, terpenoidy i flawonoidy, uzyskując optymalną ich koncentrację w olejku CBD. Gdy zajdzie potrzeba, angażuję się w każdą czynność, która pozwala sfinalizować pracę na gospodarstwie. Mowa nie tylko o samej produkcji, ale także pakowaniu produktów w szyte przez nas woreczki lniane czy ekologiczne szklane i tekturowe opakowania, a także wysyłce zamówień. Odpowiadam oczywiście za pozyskiwanie dostawców jak najlepszej pestki konopnej. Na naszym gospodarstwie realizuję oczywiście uprawę konopi, jednak rosnące zainteresowanie moimi produktami konopnymi narzuca konieczność posiłkowania się dostawami pestki z innych źródeł. Poznaję osobiście dostawców pestek, oceniam warunki uprawy konopi i finalizuję zamówienia nasion konopnych.

Wydawać mogło by się, że nic na gospodarstwie nie dzieje się bez mojego udziału

I w pewnym sensie tak jest. Jako twórca całego konopnego projektu oraz osoba stale poszerzająca swoją wiedzę na temat konopi i ich wykorzystania w służbie człowiekowi, jestem mentalnie aktywny w każdym momencie działalności gospodarstwa. Ale jednocześnie - dojrzałem do tego, aby włączyć bezpośrednio w swój projekt także inne osoby, które tworzą dla mnie mój kolektyw.

Słoma i Nicole podczas pakowania produktów

Początkowo odpowiadałem osobiście za wszystko, co działo się wokół produkcji surowców konopnych. Nadzorowałem funkcjonowanie wszystkich maszyn, uczestniczyłem w każdym etapie produkcji - od zbioru, aż po wysyłkę. A jak to wygląda dziś? Nadal angażuję się w produkcję, jednak równie dużą przyjemność sprawia mi angażowanie w działalność gospodarstwa także zaufanych osób. Moi współpracownicy w pełni korzystają z mojego doświadczenia, poznając tajniki kolejnych etapów produkcji. Ma to dla mnie ogromne znaczenie - zyskuję dzięki temu swobodę i wolność. Świadomość, że sprawne funkcjonowanie całego gospodarstwa nie jest ściśle uzależnione od mojej bezpośredniej obecności, zapewnia mi spokój ducha. Współpracuję wyłącznie z zaufanymi mi ludźmi.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.