Jak powstaje łuskana pestka konopna od Słomy?

W tym tekście omówię proces powstawania jednego z moich ulubionych produktów konopnych - łuskanej pestki konopnej. Jej produkcja ściśle wiąże się z powstawaniem innych produktów, takich jak proteina konopna, błonnik czy gęsty olej konopny.

Łuskana pestka konopna to produkt przeznaczony do bezpośredniego spożycia, bogaty w walory smakowe oraz wartości odżywcze

To zdrowa przekąska, która pozyskiwana jest na drodze wyłuskiwania nasion konopi. Nasiona każdej rośliny - w tym konopi - zawierają pełen zestaw związków odżywczych, które są niezbędne na każdym etapie rozwoju i życia rośliny. To bez wątpienia najbardziej wartościowa część rośliny. Nasiona konopne pozyskuję z własnych upraw, a w przypadku większego zapotrzebowania - nabywam u znanych mi polskich dostawców.

Ziarna konopi niełuskane

Ziarna konopi łuskane

Produkcja łuskanej pestki konopnej rozpoczyna się od oddzielenia nasion od rośliny, a następnie kalibracji nasion, czyli sortowania ich wg wielkości

W tym procesie wykorzystywane są sita o rozmaitej średnicy oczek. Wybierane są wyłącznie nasiona dojrzałe, wysokiej jakości, nieuszkodzone, z nienaruszoną łuską. Nasiona dojrzałe są cięższe od niedojrzałych. Wykalibrowane nasiona konopne trafiają do maszyny, gdzie są delikatnie zgniatane w celu pęknięcia i oddzielenia łuski. Następnie pestka oddzielana jest od uwolnionych łusek. Na tym etapie produkcji uzyskać można kilka surowców, z których każdy wykorzystywany jest w inny sposób. Niecałkowicie wyłuskane nasiona służą do produkcji gęstego oleju konopnego i proteiny konopnej, oddzielona łuska stanowi źródło błonnika, a pestka konopna dokładnie oczyszczona z łuski stanowi gotowy produkt. Warto w tym miejscu podkreślić, w jak ścisły sposób łączy się produkcja wielu produktów konopnych. Konopie to roślina, która ma naprawdę wiele do zaoferowania - a ja pozyskuję z niej wszystko to, co najcenniejsze. Nie pomijam żadnego z elementów rośliny, gdyż na każdym etapie produkcji pozyskać można odżywcze i wartościowe produkty.

Pestka konopi łuskana

Woreczki na produkty zaprojektowane przez Elę

Po wyłuskaniu nasiona konopne trafiają do bawełniano - lnianych woreczków lub małych tekturowych pudełek o różnej pojemności i przechowywane są w drewnianych sosnowych szafach czekając na wysyłkę.

Produkcja łuskanej pestki konopnej w moim gospodarstwie odbywa się w sposób zrównoważony, pestki produkowane są na bieżąco zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.