W jaki sposób wybieram pestkę konopną do naszych produktów?

W jaki sposób wybieram pestkę konopną do naszych produktów?

W tym artykule wytłumaczę, skąd pozyskuję pestkę konopną wykorzystywaną do produkcji konopnych specjałów. Ponadto opowiem, na co zwracam uwagę wybierając pestkę konopna najwyższej jakości.

Pestka konopna, czyli nasiona konopi to najcenniejsza część rośliny

W moim gospodarstwie pestka konopna wykorzystywana jest do pozyskiwania takich jadalnych produktów jak łuskane nasiona konopi, błonnik konopny, proteina konopna, olej konopny czy chipsy konopne. Oczywiste jest, że jakość wykorzystywanych nasion konopnych przekłada się w bezpośredni sposób na jakość finalnie pozyskiwanych produktów. Nie dziwi zatem, że przykładam ogromną wagę do wyboru nasion konopnych najwyższej jakości. Część nasion pozyskuję z własnych upraw, jednak w związku z rosnącym zainteresowaniem ofertą - moja własna produkcja nasion okazuje się być niewystarczająca. Dlatego skupuję nasiona konopi od zaufanych znanych mi dostawców. Nawiązuję współpracę z rolnikami, którzy uprawiają wyselekcjonowane gatunki konopi.

Pestka - niełuskane ziarna konopi

Priorytetem nie jest wybór wyłącznie certyfikowanych upraw, gdyż w przypadku konopi nie ma to zasadniczego znaczenia. Konopie nie wymagają bowiem stosowania syntetycznych nawozów, zatem ich uprawa zawsze ma charakter mniej lub bardziej ekologiczny. Tym, co interesuje mnie najbardziej - są ludzie. Nawiązując współpracę z dostawcami pestek konopnych, zwracam uwagę na osobiste poznanie, wzajemną nić porozumienia, wiedzę na temat konopi oraz priorytetowe podejście do jakości ziaren konopnych.

Współpracuję wyłącznie z dostawcami z Polski. 

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.