Uzyskuję produkty konopne takimi, jak je natura stworzyła; ja pomagam im jedynie w ekstrakcji formy

Uzyskuję produkty konopne takimi, jak je natura stworzyła; ja pomagam im jedynie w ekstrakcji formy

W tym artykule omawiam ideę pozyskiwania przeze mnie produktów konopnych. Produkcja bazuje na pozyskiwaniu najcenniejszych związków konopnych bez pozbawiania ich aktywności biologicznej. Pozwala to uzyskać produkty konopne o wysokiej skuteczności. A co najważniejsze - w moim gospodarstwie nie marnujemy żadnego surowca konopnego, znajdując dla niego zastosowanie w życiu codziennym.

Konopie to naprawdę zaskakujące rośliny, które wykorzystywane były przez człowieka od zarania dziejów.

Obecnie konopie wracając do łask, co bardzo mnie cieszy. Moja fascynacja konopiami jest bezpośrednią konsekwencją moich problemów zdrowotnych i poszukiwania remedium na moje liczne dolegliwości. Bardzo szybko okazało się, że konopie to strzał w dziesiątkę - i do tej pory produkty konopne pozwalają mi zadbać o doskonałe samopoczucie. Konopie mają ogromny potencjał leczniczy i odżywczy - a ja opracowałem metody na ich pełne wykorzystanie. Odbywa się to na pozyskiwaniu z konopi wszystkiego tego, co zaklęła w nich sama natura.

Pestka konopna służy mi do pozyskania niezwykle wartościowych produktów. Mowa o łuskanej pestce konopnej, która dostarcza ogromu związków odżywczych. Z pestki wytłaczam gęsty olej konopny, a uzyskane w tym procesie wytłoczyny wykorzystuję do produkcji proteiny konopnej, chipsów konopnych i błonnika. Z kwiatów konopi ekstrahuję olejki CBD, ale na tę chwilę tylko dla siebie. Z łodyg konopnych izoluję włókna, dzięki czemu pozyskać mogę paździerz konopny. Chcę w tym miejscu podkreślić niezwykle ważna kwestię - w moim gospodarstwie nie marnuje się żaden surowiec konopny. Pozostała przy produkcji oleju konopnego łuska może być wykorzystywana do wypełnienia poduszek czy materacy, istnieje możliwość wykorzystania ich w produkcji tworzywa stanowiącego alternatywę dla plastiku. Z kolei pozyskane w procesie produkcji paździerzy konopnych włókna stanowią źródło celulozy i można by wykorzystać je do produkcji papieru czy tkanin.

Pestka - niełuskane ziarna konopi

Uzyskiwane przeze mnie produkty są całkowicie naturalne, nie dodaję żadnych syntetycznych związków, nie udoskonalam formuły produktów - bo one tego po prostu nie potrzebują.

Oferuję wyłącznie produkty o znanym, naturalnym składzie. Pozyskane z konopi produkty są dokładnym odbiciem tego, co kryją w sobie poszczególne części rośliny. A co więcej - te najcenniejsze związki konopne, takie jak kannabinoidy, kwasy omega 3, białko, terpenoidy czy flawonoidy, zawarte są w moich produktach w mocno skoncentrowanej formie. Dzięki temu moje produkty są pełnowartościowe i wystarczy spożycie niewielkich ich ilości, aby odczuć poprawę samopoczucia. Wydobywam z konopi to, co w nich najcenniejsze, nie ingerując w żaden niepożądany sposób w ich właściwości. Daję w ten sposób wyraz mojej pokory wobec natury - ona najlepiej wie, czego potrzebujemy.

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się udoskonalić i rozbudować gospodarstwo do tego stopnia, aby móc w przyszłości wykorzystać absolutnie każdy surowiec konopny. Być może uda się także zrealizować pomysł produkcji papieru konopnego oraz tkania powrozów.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.