Czym się zajmuję?

W tym artykule przedstawiam bliżej swoja osobę, opisuję swoje działania muzyczne, a także fascynację produktami konopnymi.

Wiele osób kojarzy mnie przede wszystkim jako muzyka

I rzeczywiście - muzyka to integralna część mojego życia, w którą angażuję się z ogromną przyjemnością. Od wielu lat poświęcam się grze na bębnach, z wielką pasją odkrywając nowe nurty w muzyce i kreując innowacyjne rytmy. W muzyce fascynuje mnie wszystko - od pierwotnych, dzikich, wręcz archaicznych form aż do współczesne dźwięki. Od zawsze nagrywałem sporo płyt i dużo koncertowałem. Obecnie także cenię sobie możliwość kontaktu z słuchaczami - kilka razy w miesiącu gram koncerty. To dla mnie doskonała okazja do tego, aby dać upust swoim muzycznym fascynacjom, a jednocześnie - nawiązać bezpośredni kontakt z odbiorcami. Ogromnie cenię sobie taką interakcję z osobami, które w podobny sposób odbierają muzykę i chcą usłyszeć mnie na żywo. Wciąż jeszcze projektuję bębny, choć nie zajmuję się już ich wykonaniem. To powierzam zaprzyjaźnionym osobom.

Koncerty Słomy

Płyty

Nie każdy wie, że moją ogromną pasją jest projektowanie i budownictwo

To bardzo szerokie pojęcie - i właśnie taką wszechstronną, otwartą perspektywę staram się zawrzeć w moich projektach. Projektowanie obiektów oraz otaczającej ich przestrzeni nie traktuję jak trudnego, żmudnego rzemiosła. W spontaniczny sposób w mojej głowie pojawia się wizja tego, jak wyglądać ma określona przestrzeń - a potem muszę jedynie przenieść te wyobrażenia na konkretny projekt. Dążę do tego, aby budynek i otaczająca go rzeczywistość stanowiły integralną całość, wpisaną w otaczającą je naturę. Zwracam uwagę na wizualny aspekt projektu, przywiązuję ogromną wagę do wykorzystywanych materiałów, orientację względem kierunków świata. Fascynuje mnie każdy etap projektowania oraz realizacji tego projektu. Obecnie nie zajmuję się realizowaniem budowy cudzych domów, tak jak miało to miejsce w przeszłości. Dziś koncentruję się na wykreowaniu własnej przestrzeni na swoim gospodarstwie. Fascynuje mnie zwłaszcza drewno księżycowe, czyli drewno ścinane przy ubywającym księżycu i podczas nowiu. Okazuje się, że odpowiednia pora ścinki drzew wpływa znacząco na żywotność drewna i jego wytrzymałość. Ponadto staram się zaadaptować swoją fascynację konopiami na przestrzeń projektowania i budowania. Mowa o wykorzystaniu paździerzy konopnej.

Jeden z moich projektów

Rondo "Słoma"

Hempcrete - to budownictwo wykorzystujące surowce konopne

To mój drugi „konik”. W przyszłości planuję dzielenie się tą technologią budowy z innymi. Paździerz konopna to doskonały materiał izolacyjny, w pełni ekologiczny i przyjazny człowiekowi. To nic innego, jak łodyga konopi oczyszczona z włókien, która może być stosowana do ocieplania ścian, a także do produkcji tzw. betonu konopnego. Jestem w trakcie budowy przykładowego domu z konopi, który będzie moją pracownią konopną i jednocześnie będzie stanowił „dom pokazowy”.

No właśnie - skoro już jesteśmy przy konopiach...

Nie sposób, abym opisując swoją osobę, pominął moją fascynację konopiami. W ostatnich latach to właśnie praca przy konopiach najlepiej definiuje moją osobę. Sam doświadczyłem zbawiennego wpływu konopi na organizm i odzyskuję dzięki nim nienaganne zdrowie. Naturalna konsekwencją tego mojego samouzdrawiania jest to, że zapragnąłem rozpropagować leczniczą moc konopi. Najpierw produkowałem pestkę konopną, proteinę czy olejek CBD wyłącznie na własne potrzeby, potem moją produkcją zainteresowały się osoby z najbliższego otoczenia. Obecnie produkcja realizowana jest na większą skalę, proporcjonalna do rosnącego zapotrzebowania na wartościowe produkty konopne.

Moje produkty konopne

Oczywiście - nie wszystkie aspekty mojej życiowej aktywności są zauważalne dla ludzi spoza mojego najbliższego kręgu. Mało to wie, że stale poszerzam swoje horyzonty myślowe, uczestniczę w rozmaitych kursach rozwojowych, nie pogardzę lekturą wartościowej książki. Ponadto oddaję się gimnastyce i medytacji. Wszechstronnie dbam o rozwój fizyczny, duchowy i intelektualny.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.