Czy po spożyciu oleju z konopi pojawi się stan odurzenia popularnie zwany "hajem"?

Czy po spożyciu oleju z konopi pojawi się stan odurzenia popularnie zwany "hajem"?

Ten tekst dotyczy gęstego oleju konopnego. Wyjaśniam w nim, jaki jest skład oleju i rozwiewam wątpliwości dotyczące pojawienia się efektu psychogennego. Olej konopny nie zawiera THC, zatem po jego spożyciu nie pojawi się stan odurzenia.

Olej konopny pozyskiwany jest na drodze tłoczenia nasion konopnych

Olej zawiera mnóstwo cennych kwasów tłuszczowych, a także witamin, składników mineralnych oraz antyoksydantów. Olej konopny nie zawiera natomiast kannabinoidów, czyli aktywnych związków konopnych. Mowa zarówno o CBD, jak i THC. Kannabinoid CBD wywiera niezwykle korzystny wpływ na organizm, odpowiadając za prozdrowotne właściwości konopi. Także THC, czyli tetrahydrokannabinol wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych, ale jednocześnie - wykazuje działanie psychoaktywne. Brak zawartości THC w moim oleju konopnym wynika z faktu, że kannabinoidy występują w takich częściach konopi jak kwiatostany i liście, nie znajdują się natomiast w nasionach. Ponadto wszystkie produkty konopne pozyskuję z legalnych odmian konopi, w których zawartość THC nie przekracza 0,2%. Takie śladowe ilości THC nie wywołają żadnego efektu psychogennego. I dotyczy to nawet tych produktów konopnych, które zawierają kannabinoidy. Tym bardziej olej konopny, który nigdy nie zawiera kannabinoidów, nie jest w stanie wywołać stanu „haju”.

Spożywanie oleju konopnego nie wiąże się zatem z ryzykiem wystąpienia jakichkolwiek efektów psychogennych.

Pozwala natomiast wzbogacić dietę o cenne związki o działaniu odżywczym, przeciwzapalnym oraz wzmacniającym organizm. Olej konopny może być zatem bez obaw spożywany przez wszystkich, nawet przez dzieci.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

czytaj

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

czytaj

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

czytaj

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

czytaj

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

czytaj

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.

czytaj