Olej RSO - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

W tym artykule przedstawiam informacje dotyczące oleju RSO. Twórca tego produktu konopnego przedstawia go jako cudowny lek na raka, jednak medycyna nie uznaje takiej formy terapii nowotworów. Jako produkt pozyskiwany z konopi indyjskich, olej RSO jest produktem nielegalnym.

Rick Simpson Oil lub RSO to skoncentrowana forma pełnego ekstraktu oleju z konopi indyjskich, ceniona za właściwości lecznicze, szczególnie dla pacjentów z rakiem. Jest przeznaczony do spożycia doustnego lub aplikacji miejscowej na skórę. W przeciwieństwie do innych olejków konopnych, RSO zatrzymuje więcej fitozwiązków obecnych w konopiach indyjskich, co zwiększa ich wartość terapeutyczną. Po przeczytaniu artykułu z Journal of the National Cancer Institute o THC zabijającym komórki rakowe u myszy, Rick Simpson podjął decyzję o próbie leczenia jego własnego raka podstawnokomórkowego skóry miejscowo olejem z konopi indyjskich. Po czterech dniach bandażowania swoich rakowych zmian olejem z konopi, zdjął bandaż - a nowotwór zniknął. Nie mogąc ukrywać swojego sukcesu, Rick osobiście pomógł leczyć (pomimo ryzyka prawnego) ponad 5000 pacjentów z RSO i dzielił się swoją wiedzą z potrzebującymi pacjentami.

A co na to środowisko medyczne? Nikt nie zaprzecza, że w licznych badaniach na zwierzętach wykazano przeciwnowotworowe działanie THC. Jednak medycyna nie uznaje terapii olejem RSO jako uznanej formy terapii onkologicznej.

Czym jest olej RSO?

Olej RSO, czyli olej Ricka Simpsona, określany także jako Łzy Feniksa to ekstrakt z kwiatów konopi indyjskich. Olej ten zawiera przede wszystkim THC, czyli tetrahydrokannabinol, a w mniejszych ilościach - także inne kannabinoidy, w tym CBD. Ten mocno skondensowany ekstrakt z kwiatów konopi rozsławiony został przez Ricka Simpsona - emerytowanego pracownika szpitalnego, który zmagał się z zaawansowanym rakiem skóry. Gdy leczenie operacyjne nie przyniosło efektu i nowotwór powrócił, Simpson postanowił przetestować na sobie działanie konopi, o których potencjalnych właściwościach nowotworowych słyszał już wcześniej. Terapia olejem konopnym przyniosła spektakularny efekt - po czterech dniach aplikowania własnoręcznie przyrządzonego olejku konopnego zmiany nowotworowe zniknęły. Po osiągnięciu tak spektakularnego sukcesu Rick Simpson nie spoczął na laurach - postanowił podzielić się z innymi chorymi na nowotwory swoją metoda terapeutyczną. A decyzja ta wymagała od niego wiele odwagi, gdyż w Kanadzie uprawa marihuany była nielegalna. Mimo to Simpson rozpoczął produkcję olejku RSO, nie zrażając się częstymi kontrolami policyjnymi czy konfiskatą uprawianych konopi. Ostatecznie Rick Simpson do dziś pomógł kilku tysiącom osób.

Potencjalne zastosowanie olejku RSO

Najbardziej osławionym zastosowaniem olejku RSO jest leczenie rozmaitych typów nowotworów. Ale to nie jedyne możliwe zastosowanie oleju RSO; schorzenia i dolegliwości, w leczeniu których ma być wg Ricka Simpsona pomocny olej RSO to:

 • stany zapalne
 • przewlekłe dolegliwości bólowe
 • migreny
 • infekcje
 • zwyrodnienie stawów
 • oparzenia
 • blizny
 • depresja
 • stany lękowe
 • bezsenność
 • astma

Jak przygotować olej RSO zgodnie z recepturą Ricka Simpsona?

Aby przygotować olej RSO według oryginalnej receptury, należy zaopatrzyć się w następujące składniki i akcesoria:

 • 0,5kg wysokiej jakości żeńskich kwiatostanów konopi
 • 5 litrów benzyny lekarskiej lub alkoholu 99% izopropylowego.
 • wiadro
 • filtry do kawy
 • okulary ochronne
 • kilka pojemnych garnków
 • drewniana łyżka
 • lejek
 • wentylator
 • kuchenka elektryczna
 • strzykawka, słoik lub szklana buteleczka.

Z podanej ilości kwiatostanów można uzyskać około 60 ml olejku, co pozwala na przeprowadzenie 2 - 3 miesięcznej kuracji. Produkcję oleju RSO należy rozpocząć od umieszczenia suszu kwiatowego w plastikowym pojemniku i zalania go rozpuszczalnikiem (alkoholem izopropylowym) tak, aby płyn przykrył całkowicie kwiaty. Tak przygotowane kwiatostany należy rozcierać drewnianą łyżką, a otrzymany roztwór przelać do innego naczynia. Kwiatostany należy ponownie zalać alkoholem izopropylowym i znów rozetrzeć. Po ponownym zlaniu uzyskanego roztworu, całość należy przelać przez filtr od kawy. Teraz pora na najbardziej niebezpieczny, a zatem wymagający najwyższej ostrożności etap. Należy pamiętać, aby zadbać o optymalną wentylację pomieszczenia - otwarcie okien i włączenie okapu. Jeszcze lepiej jest wykonać ten etap produkcji oleju RSO na balkonie lub poza domem. Należy użyć kuchenkę elektryczną, nigdy gazową! Przefiltrowany roztwór należy umieścić w garnku i podgrzewać na kuchence elektrycznej. Ma to na celu odparowanie alkoholu - i to właśnie opary alkoholu są łatwopalne, dlatego należy unikać pojawienia się jakiejkolwiek iskry. Gdy większość alkoholu jest już odparowana, warto dodać około 10 kropel wody. Ma to na celu uwolnienie resztek alkoholu z gęstego oleju - woda ma wyższą temperaturę wrzenia niż alkohol. Kiedy na dnie zostanie warstwa ok. 2,5 cm, założyć rękawice kuchenne i poruszać garnkiem wykonując okrężne ruchy, aby żywica delikatnie wirowała. Jej temperatura nie powinna nigdy przekroczyć 140 stopni Celsjusza. THC odparowuje już przy temperaturze 155 stopni - a tego należy za wszelką cenę unikać!

Po całkowitym odparowaniu alkoholu należy zlać uzyskany olej do pojemniczka i odstawić na kaloryfer. Taka delikatna kontynuacja procesu odparowywania ma na celu pozbycie się resztek alkoholu izopropylowego i wody, a cały proces trwa kilka godzin. Po uzyskaniu produktu końcowego należy przelać go do szklanej butelki lub innego pojemnika.

Jak stosować olejek RSO?

Istnieje protokół stosowania olejku RSO i należy go przestrzegać, aby zapewnić skuteczność leczenia. Małe ilości oleju mogą być stosowane miejscowo w leczeniu raka skóry i innych chorób lub mogą być odparowywane i wdychane, aby pomóc leczyć choroby płuc. Olejek może również wchłaniać się do organizmu, jeśli jest stosowany w postaci czopka lub oczywiście można go przyjmować bezpośrednio doustnie. Aby leczyć nowotwory wewnętrzne, pacjent powinien spożyć olej jak najszybciej po postawieniu diagnozy. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze należy dostarczyć ten lek w rozsądny sposób do obszaru, który powoduje problem. Na przykład, jeśli olejek stosowany jest w terapii raka jelita grubego, najskuteczniejszy sposób leczenia prawdopodobnie polegałby na przyjęciu oleju w postaci czopków.

Przeciętny pacjent może przyjąć pełną, 60 - gramową dawkę oleju RSO w około 90 dni. Ludzi, którzy przetrwali uszkodzenia spowodowane radioterapią i chemioterapią lub pacjenci, którzy od lat cierpią na SM i inne poważne choroby dolegliwości stwierdzą w niektórych przypadkach, że ich problemy zdrowotne mogą zająć trochę czasu, zanim organizm w pełni się zregeneruje. Osoby, które doznały poważnego uszczerbku na zdrowiu i dopiero rozpoczynają leczenie, muszą zdawać sobie sprawę, że ten naturalny olej nie leczy natychmiastowo. Często tacy pacjenci wymagają znacznie więcej oleju i będzie musiał być on przyjmowany przez dłuższy okres. Tacy pacjenci powinni spróbować spożyć od 120 do 180 gramów na przestrzeni sześciu miesięcy, aby naprawić wszystkie szkody pozostawione przez chemię i promieniowanie oraz naprawić szkody spowodowane przez inne długotrwałe choroby i sposoby ich leczenia. Po wyleczeniu pacjenta i usunięciu wszystkich uszkodzeń organizmu, Simpson zaleca kontynuowanie terapii podtrzymującą dawką 1 do 2 gramów oleju na miesiąc, aby zachować dobre zdrowie. Dla dorosłego to równałyby się kropli dziennie. Pacjenci powinni zacząć od trzech dawek dziennie o wielkości około pół ziarenka ryżu. Taka dawka to około ¼ kropli, więc jak widać, w większości przypadków początkujący powinni zacznij od bardzo małych dawek.

Oto, jak w prosty i przejrzysty sposób zobrazować sposób dawkowania oleju RSO:

Celem protokołu RSO jest spożycie 60 gramów oleju Ricka Simpsona w ciągu 90 dni. To jest bardzo duża ilość oleju z konopi indyjskich i należy przyjmować olej RSO ostrożnie, stopniowo zwiększając dawkę, aby uniknąć niekorzystnych skutków. Poniżej znajduje się sugerowany schemat zwiększania dawki do zalecanej dawki 1 grama dziennie osiągnięte.

 • Tydzień 1: Zacznij od 3 dawek dziennie (rano, w południe, przed snem) co 8 godzin
 • (pół ziarenka ryżu na dawkę)
 • Tydzień 2-5: Podwajaj dawkę co 4 dni, zachowując schemat 3x dziennie
 • Tydzień 5-12: 1 gram dziennie (podzielone na 3 dawki) do całkowitego spożycia 60 gramów oleju
 • Tydzień 12+: Zmniejsz do dawki podtrzymującej (łącznie 1-2 gramy na miesiąc)

A co z bezpieczeństwem stosowania oleju RSO?

Olej RSO jest produktem nielegalnym, gdyż pozyskiwany jest z konopi indyjskich - i to podstawowe ryzyko związane z jego stosowaniem. W związku z tym, że produkt ten jest bogaty w THC, jego stosowanie może wiązać się z wystąpieniem takich działań niepożądanych jak niepokój, dezorientacja, omamy czy bezsenność. Kolejne ryzyko może wiązać się z samodzielnym przygotowaniem oleju RSO - istnieje ryzyko wzniecenia pożaru, gdyż opary alkoholu izopropylowego używanego do ekstrakcji są łatwopalne.

Ryzyko związane ze stosowaniem oleju RSO dotyczy także faktu, iż wiele osób chorujących na nowotwory rezygnuje ze standardowej terapii i ufa wyłącznie leczniczej mocy oleju RSO. Nie ma jednak żadnych potwierdzonych naukowo badań klinicznych, które wskazywałyby na skuteczność leczenia raka olejem konopnym RSO.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.