Czy istnieją konopie medyczne?

Czy istnieją konopie medyczne?

Jednym z najczęściej wyszukiwanych w Internecie terminów, dotyczących konopi jest bez wątpienia określenie „konopie medyczne”. Mógłbym pokusić się o stwierdzenie, że wcale mnie to nie dziwi - wiadomo coraz więcej o pozytywnym wpływie konopi na zdrowie, a ludzie dotknięci rozmaitymi dolegliwościami poszukują skutecznych rozwiązań. Jednak jako osoba, która doświadczyła działania terapeutycznego konopi i zajmuje się produkcją produktów konopnych, muszę to powiedzieć - nie ma czegoś takiego jak konopie medyczne.

Zaintrygowało Cię to?

Doskonale, gdyż kwestia konopi medycznych wymaga jednoznacznego wyjaśnienia. „Konopie medyczne” to termin czysto marketingowy, stworzony w odpowiedzi na zainteresowanie właściwościami prozdrowotnymi konopi i tym, co ludzie wpisują w wyszukiwarkach internetowych. Nie oznacza to oczywiście, że konopie nie mają aktywności biologicznej, pozwalającej na kompleksowe wzmocnienie organizmu. Owszem, mają - i właśnie dlatego zainteresowaniu tym tematem towarzyszyło opracowanie odpowiedniej strategii marketingowej. „Konopie medyczne” to pojęcie, które zwraca uwagę na zainteresowanie potencjałem leczniczym konopi, jednak podkreślić trzeba, że właściwości te znane są nie od dziś i nie ma konieczności stwarzania odmiennych gatunków konopi, które różniłyby się wpływem na organizm każdego z nas. Obecnie nie zmieniły się konopie i ich unikatowy potencjał biologiczny, a jedynie - zrobiło się o nich głośno za sprawą lawinowo publikowanych badań klinicznych i świadectw poszczególnych osób, które są żywym dowodem na działanie konopi. I - jak można było to przewidzieć - rynek odpowiedział natychmiast na to rosnące zainteresowanie, tworząc chwytliwe nazewnictwo.

Susz konopny

Wysokiej jakości produkty konopne bronią się same i nie wymagają przemyślanych strategii marketingowych

Jestem gotowy zaryzykować stwierdzenie, że termin „konopie medyczne” często stosowany jest w przypadku produktów o niezadowalającej jakości, oferowanych przez producentów nie mających niekiedy odpowiedniej wiedzy dotyczącej tego pojemnego tematu. Być może nie jest to działanie celowe, a jedynie brak praktycznej wiedzy i błędne przekonanie, że produkty określane mianem „konopi medycznych” są wyjątkowe i pozyskiwane z innych gatunków konopi niż produkty konkurencyjne.

Nie sięgam po chwytliwe nazewnictwo - ja sam jestem najlepszym przykładem, jak pestki konopne czy olejki potrafią przywrócić sprawne funkcjonowanie organizmu. Jeśli zatem chcesz odczuć pozytywny wpływ konopi na zdrowie - nie musisz tracić czasu na poszukiwanie „medycznych konopi”. Dobrej jakości produkt konopny, pozyskiwany w jak najmniej inwazyjny sposób i zachowujący pełnię wartości odżywczych, pozwoli odzyskać pełnię sił witalnych. I to nawet wtedy, gdy nie nazwiemy go górnolotnie „medycznym” czy „leczniczym”.

Konopie

Konopie pozwalają powrócić do pełni zdrowia, ale nie stanowią remedium na konkretne schorzenia, a zatem nie powinny być postrzegane w kategoriach leków. Produkty konopne mogą być stosowane przez osoby narażone na przeciążenie fizyczne i psychiczne, które potrzebują kompleksowego wzmocnienia i zregenerowania organizmu. Konopie umożliwiają organizmowi powrót do takiego stanu, w którym funkcjonował on nienagannie, dzięki czemu możliwa jest poprawa samopoczucia i wyeliminowanie wielu dolegliwości. A to nie dzieje się za sprawą podyktowanych marketingiem chwytliwych haseł, a wyjątkowych właściwości konopi.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

czytaj

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

czytaj

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

czytaj

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

czytaj

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

czytaj

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.

czytaj