Czym jest RSO?

Czym jest RSO?

RSO, czyli Rick Simpson Oil to olej pozyskiwany z konopi, a ściślej - z kwiatostanów konopnych. Wyróżnia się wyższą zawartością THC, czyli kannabinoidu o działaniu psychogennym. Poza THC olejek RSO zawiera także inne kannabinoidy, takie jak CBD czy CBDA.

Podobnie jak pozostałe olejki konopne, także olej RSO wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Cały świat usłyszał o olejku RSO wtedy, gdy jego twórca - Rick Simpson ogłosił jego wysoką skuteczność przeciwnowotworową. Simpson twierdził, że wyleczył olejkiem RSO wiele osób cierpiących na raka. Co więcej - podobno w ciągu kilku dni wyleczył u siebie raka skóry. Tak unikatowe właściwości oleju RSO mają wynikać z wysokiego potencjału przeciwnowotworowego kannabinoidu THC. Istnieją badania kliniczne, które rzeczywiście potwierdzają skuteczność przeciwnowotworową oleju RSO, jednak dotyczą one terapii koordynowanych przez lekarzy. Nierozsądne byłoby leczenie olejem RSO na własną rękę, zwłaszcza, gdy towarzyszyłaby temu rezygnacja z jakiejkolwiek innej terapii nowotworowej. Obecnie wiele mówi się o zastosowaniu oleju RSO w profilaktyce antynowotworowej, w terapii stwardnienia rozsianego czy padaczki lekoopornej.

Przeciwnicy oleju RSO wskazują na niską zawartość innych poza THC kannabinoidów, brak obecności flawonoidów i terpenoidów. Kolejną wadą na być towarzysząca amatorskim metodom pozyskiwania oleju obróbka cieplna, a także wykorzystanie wysoko stężonego alkoholu, co jeszcze bardziej zubaża olej RSO w związki aktywne.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: slomaslo2@o2.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

czytaj

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

czytaj

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

czytaj

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

czytaj

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

czytaj

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.

czytaj